Sifu Erdal KARAAL (5.P.G)

 
 

sifu erdal karaal

1967 yılında İstanbul da doğdu. Bir tanıdığının Almanya dan getirmiş olduğu uzak doğu sporları ile ilgili dergilerde (Karate Journal) Wing Tsun adı ile anılan bir savunma sanatının var olduğunu öğrendi (1976). Türkiye de o dönemlerde Wing Tsun çalışmaları yapılmıyordu.

Sifu Erdal Uzakdoğu sporlarına 13 (1980) yaşında Teakwondo ile başladı. Kısa bir süreliğine bu sporla ilgilendi , o yıllarda ki zorluklarından dolayı Teawondo yu bırakmak zorun da kaldı. Bir kac yıl sonra Wing Tsun’un ülkemize geldiğini ve eğitimlerinin verilmeye basladığını öğrendi. Hiç düsünmeden bu Wing Tsun (Wing Chun) Savunma sanatına başladı (1982-1983). Ancak o dönemler resmi olarak Wing Tsun çalışması yapılamıyordu. İlk resmi Çalışma ülkemize EWTO organizasyonunun yolladığı şef antrenörle başladı. 1988 Yılında Türkiye ye gelen EWTO nun şef antrenörü ilk resmi seminer ve imtihanı kendisi yaptı. Böylece resmi olarak Wing Tsun ülkemizde başlamış oldu. Daha sonraları Türkiye ye atanmış şef antrenörler çeşitli sebeplerden dolayı bir kaç kez değişti. Sifu Erdal KARAAL tüm EWTO şef antrenörleri ile çalışma fırsatı buldu , en son 2005 yılı sonbaharın da Dai-Sifu Hasan CİFCİ ile tanışarak CWTO (Wing Tsun Cifci Sistem) ile calışma kararı aldı.

Su anda Sifu Erdal KARAAL , Dai-Sifu Hasan CIFCI nin Özel öğrencisi ve Turkiye CWTO Wing Tsun organizasyonun da Türkiye şef antrenörü görevini devam ettirmektedir. Sifu Erdal KARAAL ülkemizdeki tüm zorluklara rağmen Wing Tsun çalışmalarına devam etmekte ve asistanlar yetiştirmektedir.


İletişim

Sifu Erdal KARAAL

Cifci Wing Tsun

THE MERIDIAN FITNESS CLUB

Doktor Mithat Suyev Sokak
No:3/1 A (Sahrayı Cedid Cami Durağı)
Erenköy / Kadıköy / istanbul


+90 535 204 87 93